ERZİNCAN 21 °C
En Düşük 12 °C
En Yüksek 28 °C
Karakter Boyutu :
Yöresel yemekler yarıştı

Yöresel yemekler yarıştı

19 Nisan 2011 16:32 Salı15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası Erzincan'da kutlanmaya devam ediyor.

Kutlama etkinlikleri kapsamında Erzincan Hürriyet Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde yöresel yemek yarışması düzenlendi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen yöresel yemek yarışması büyük ilgi gördü. Yemek yarışmasında ev hanımları marifetlerini sergilediler. Çorbalar, sebzeli ve etli yemekler, hamur işi yemekler ve tatlı olmak üzere 4 kategoride düzenlenen yarışmada hünerlerini sergileyen yarışmacıların yaptıkları yemekleri jüri üyeleri değerlendirirken zorlandılar. Erzincan'ın yöresel yemeklerini ortaya çıkarmak ve Türk mutfağına kazandırmak amacıyla yapılan yarışmada en büyük ilgiyi ise 71 yaşında yarışmaya katılan Sallı Irmak ve 65 yaşındaki Şerife Yılmaz gördü. Düzenlenen yarışma ile ilgili olarak bir açıklama yapan Erzincan Lokantacılar Odası Başkanı ve yarışmanın jüri üyesi Ahmet Sefa Özkaya unutulmaya yüz tutmuş yöresel yemeklerin bu tür organizasyonlar ile Türk mutfağında hak ettiği değeri alacağını söyledi.

Yarışmaya ev sahipliği yapan Hürriyet Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü Aziz Gün ise yaptığı açıklamada okul olarak turizm haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek düzenlenen yarışmaya olan katılımın beklediklerinden daha fazla olduğunu ve mutlu olduklarını ifade etti.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1609) defa okunmuştur.

ERZİNCAN - HABERLERİ